Ana içeriğe atla

Elektrik Elektronik İle İlgili Android Programlar


Elektrik Elektronik İle İlgili Android Programlar

Google Android Platformuna destek vermesiyle gün geçtikçe artan developerların oluşturdukları android programları kullanıcılara faydalı olmaktadır.Özellikle öğrenciler ile ilgili oluşturulan programlar oldukça faydalı.Bugun sizlere elektronik mühendisleri için yararlı Android Programlarını Listeleyeceğim.
1. ElectroDroid

ElectroDroid basit ve çok güçlü elektronik toollara ve dökümanlara sahiptir.Ücretsiz bir program olarak geliştirilen ElectroDroid ,programı kullanırken reklamları kaldırmak için ücretli versionun kullanabilirsiniz.


2. EveryCircuit

Elektronik devre oluşturabileceğiniz,play butonu ile simülasyon edebileceğiniz,ve sistemi dinamik olarak akım,gerilim değerlerinin animasyon olarak simule edebileceğiniz bir programdır.Simulasyon ederken devrenizi devre parametrelerini ayarlayabilirisiniz,değiştirebilirsiniz


3. Lessons In Electric Circuits

İngilizce düzeyi iyi birisi için iyi bir programdır.Aşağıdaki gibi 5 konudan oluşmaktadır.

Volume. 1 -- DC
Volume. 2 -- AC
Volume. 3 -- Semiconductors
Volume. 4 -- Digital
Volume. 5 -- Reference
Volume. 6 – Experiments

4. DroidTesla

Bir diğer devre simulasyon programı olan DroidTesla Proteusu aratmaz.Basit Kirchoff akım gerilim kurallarını çözmede yardımcı olmaktadır.Ayrıca entegreleri de ekleyebilirsiniz devrelerinize simule ederken. 


5. Electronics Toolkit

Elektronik ve elektrik mühendislik alanında bazı formullerin hesabını yapımını kolaylaştıran bir programdır.


6. Electrical Pro
Farklı bir program daha.

7. Electrical Engineering Pack

Elektrik Teknikerleri,öğrencileri,mühendisleri için oluşturulan program 39 Elektrik Formul hesabu ve 16 tane elektriksel dönüşüm mevcuttur.

8. Electrical Wiring

Bu farklı bir hesaplama programı olup elektrik kabloları ile ilgilidir.


9. Electrical Calculations

Başka bir elektriksel hesaplama programı

10. Electrical LV Calculator
İçinde diğerlerinde farklı hesaplamlar bulunan program daha cok Low Voltaj ile ilgilidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Java Deger Atama ve Local Değişkenler

Değişkenlereilk değerlerini atama Javauygulamalarında üç tür değişken çeşiti bulunur , yerel (local) değişkenler, obje'ye ait global değişkenler ve son olarak sınıfa aitglobal değişkenler(statik değişkenler). Bu değişkenlerin tipleri ilkel(primitive) veya herhangi bir obje tipi olabilir. ör-javada-degiskenler public class DegiskenGosterim {int x ; //objeye ait global degiskenstatic int y ; // sınıfa ait global degiskenpublic void metod () {int i ; //yerel degisken//static int y = 5 ;// yanlis}} Yerel(local)değişkenlerYereldeğişkenlere kesin olarak ilk değerleri kodu yazan kişi tarafındanverilmelidir. İlk değeri verilmeden kullanılan yerel değişkenlere uyarı ,derleme(compile-time) anında verilir. gösterim-11 public int hesapla () { // yerel değişkenlere ilk değerleri her zaman verilmelidir.int i ; i++; // ! Hata ! ilk deger verilmeden üzerinde işlem yapılamazreturn i ;} Objeyeait global değişkenlerObjelereait global değişkenler'e ilk değerlerini kodu kişi vermek zorunda değildir.Ja…

Anakart ve Bileşenleri Nelerdir?

Anakart
Mainboard olarak da adlandırılır. Sistemdeki bütün kartların, işlemcinin üzerine takıldığı, diğer donanım aygıtlarının kablolar vasıtasıyla bağlandığı ve bilgisayarın en karmaşık parçalarından biridir.
Anakart Bileşenleri
1. İşlemci soketi: İşlemcinin takıldığı sokettir.
2. Bellek soketi: RAM denilen sistem belleğinin takıldığı soketdir.
3.Genişleme Yolları Anakart üzerine ekran kartı, modem, ses kartı, vs gibi parçalar anakart üzerindeki genişleme yuvaları ya da veri yolu yuvaları denilen soketlere takılır. Yani kartların işlediği veriler ve kartlara giden bilgiler, bu yuvalar ve anakart üzerindeki veri yolları aracılığı ile işlemciye ve diğer aygıtlara ulaşırlar.
4. Güç Konnektörleri(Güç kaynağı girişi): Anakart üzerine güç kaynağından gelen kablolar bu konnektörlere bağlanır.
5. Klavye/Fare Konnektörleri(portları): Klavye ve fare yuvarlak 6 pinli bir fiş (PS/2 fişi) kullanılarak anakartaki klavye ve fare portlarına bağlanır.
6. Yonga Setleri (Chipsets): Bilgisayarların trafik pol…

Elektrik Devre Laboratuarı Dersi Ön Çalışma Soruları-Çözümleri

Elektrik DevreLabaratuarı Ön Çalışma Çözümleri
Deney 1 deki direnç okumak için
Deney 1


İsterseniz Yukarıdaki Resimleri Altta Bulunan Linkten İndirebilirsiniz

KAYDET