Ana içeriğe atla

PC Network Adını Değiştirme


Merhaba arkadaşlar,

Eğer işletim sistemi yüklü olarak yeni bir PC aldıysanız,  birlikte diğer PC'ler ile bağlantı kurarken bilgisayarınız default olarak oluşturulan adını almıştır.Desktop-HP3256 gibi bir isim alan bilgisayarınız kendi istediğiniz şekilde değiştimesinin nasıl olduğunu anlatalım o zaman.

Window XP için çok kolay olsa da Windows 7,8,10 işletim sistemlerinde bir kaç menüye girmemiz gerekebiliyor.Sistem özelliklerini açabilmek için kullandığımız 3 yöntem aşağıdaki gibidir.
  1. Başlat menüsüne sysdm.cpl  yazıp Enter tuşuna basmak,
  2.  Bilgisayarım>Sağ Tık>Özellikler>Sistem Koruması,
  3. Denetim Masası > Sitem Güvenlik>Sistem ,
Benim en sevdiğim ÇALIŞTIR'ı kullanarak çağırmak.Bunun için ise sysdm.cpl yazmanız yeterli.Eğer Çalıştır'ı çağırmak için WINDOWS+R tuşunu kullanmıyorsanız,PC Klavye Kısayolları adlı resmimize bakmanızı öneririm.

Yapılan bu değişiklikler sonrasında bilgisyarınız yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Java Deger Atama ve Local Değişkenler

Değişkenlereilk değerlerini atama Javauygulamalarında üç tür değişken çeşiti bulunur , yerel (local) değişkenler, obje'ye ait global değişkenler ve son olarak sınıfa aitglobal değişkenler(statik değişkenler). Bu değişkenlerin tipleri ilkel(primitive) veya herhangi bir obje tipi olabilir. ör-javada-degiskenler public class DegiskenGosterim {int x ; //objeye ait global degiskenstatic int y ; // sınıfa ait global degiskenpublic void metod () {int i ; //yerel degisken//static int y = 5 ;// yanlis}} Yerel(local)değişkenlerYereldeğişkenlere kesin olarak ilk değerleri kodu yazan kişi tarafındanverilmelidir. İlk değeri verilmeden kullanılan yerel değişkenlere uyarı ,derleme(compile-time) anında verilir. gösterim-11 public int hesapla () { // yerel değişkenlere ilk değerleri her zaman verilmelidir.int i ; i++; // ! Hata ! ilk deger verilmeden üzerinde işlem yapılamazreturn i ;} Objeyeait global değişkenlerObjelereait global değişkenler'e ilk değerlerini kodu kişi vermek zorunda değildir.Ja…

Anakart ve Bileşenleri Nelerdir?

Anakart
Mainboard olarak da adlandırılır. Sistemdeki bütün kartların, işlemcinin üzerine takıldığı, diğer donanım aygıtlarının kablolar vasıtasıyla bağlandığı ve bilgisayarın en karmaşık parçalarından biridir.
Anakart Bileşenleri
1. İşlemci soketi: İşlemcinin takıldığı sokettir.
2. Bellek soketi: RAM denilen sistem belleğinin takıldığı soketdir.
3.Genişleme Yolları Anakart üzerine ekran kartı, modem, ses kartı, vs gibi parçalar anakart üzerindeki genişleme yuvaları ya da veri yolu yuvaları denilen soketlere takılır. Yani kartların işlediği veriler ve kartlara giden bilgiler, bu yuvalar ve anakart üzerindeki veri yolları aracılığı ile işlemciye ve diğer aygıtlara ulaşırlar.
4. Güç Konnektörleri(Güç kaynağı girişi): Anakart üzerine güç kaynağından gelen kablolar bu konnektörlere bağlanır.
5. Klavye/Fare Konnektörleri(portları): Klavye ve fare yuvarlak 6 pinli bir fiş (PS/2 fişi) kullanılarak anakartaki klavye ve fare portlarına bağlanır.
6. Yonga Setleri (Chipsets): Bilgisayarların trafik pol…

Elektrik Devre Laboratuarı Dersi Ön Çalışma Soruları-Çözümleri

Elektrik DevreLabaratuarı Ön Çalışma Çözümleri
Deney 1 deki direnç okumak için
Deney 1


İsterseniz Yukarıdaki Resimleri Altta Bulunan Linkten İndirebilirsiniz

KAYDET